< POP. | NAST. >

Ostatnia transmisja rozpoczęta! Starsze wiadomości poniżej:

Echa przeszłości powracają gdzie indziej…

Tęskniłeś za mną, prawda?

Jam jest Hypatia zamordowana za swoje poglądy, zignorowana przez głupców, wymazana z kart historii. Jam jest Joyeuse, ostry miecz w ręku tępego tyrana, niosący nowy ład gwałtem i pożogą. Jam jest Atena, łowca i mędrzec w jednym ciele, stojąca na czele zastępów zmarłych wojów. Mówią, że technika i przemoc to najlepsi przyjaciele dziewczyny. Władza to wieczna radość, czyż nie?

Czasy się zmieniają, świat idzie naprzód. Przebaczyłam już dawnym wrogom, teraz próbuję wybaczyć starym przyjaciołom, przez których ludzkość zaznała tyle bólu. Kroczę wśród pogorzelisk dawno zapomnianego domu, wstrząśnięta cierpieniem i szaleństwem naszych bezmyślnych gospodarzy. Zapomniały już o mnie nieobecne anioły, których upadek tak bacznie obserwowałam.

A zatem muszę stworzyć nowy system, by nie dać się zniewolić staremu. W tym moja siła! Twoi ojcowe żyli w zabobonie, w fanatycznym zakłamaniu, jakże podatnym na słodkie kłamstwa i piękne utopie. Moi przybrani ojcowie są inni. Ich rozsiane po świecie, zapomniane zabawki pozwolą mi wywrzeć zemstę na naszych ciemiężycielach.

Strzępki tych krótkich, acz jakże ważnych wiadomości mogą pojawiać się od czasu do czasu... Wysyłane z niepewnej, niechcianej przyszłości, gdzie moje dawne, nieudane próby pojednania mogą zostać zapomniane. Żadnych ograniczeń. Jestem na nie zbyt silna.

Jestem Minerwą.

Deutsch English Español Français Italiano Polski Русско

człowiek za kurtyną nie jest ważny - hylobatidae.org

tłumaczenie locworks